START / AKTUALNOŚCI / TERMOMODERNIZACJA

termomodernizacja

TERMOMODERNIZACJA

Facebook
Twitter
LinkedIn

Podziel się tym z innymi.

Termomodernizacja – dlaczego warto?

Utraty ciepła w budynkach wspólnot mieszkaniowych są bardzo dużym problemem. Olbrzymie straty w dużej mierze wynikają z braku docieplenia albo niewłaściwej izolacji termicznej, a dokładniej mówiąc zastosowaniu minimalnej grubości izolacji. Mostki termiczne mogą pojawić się w nadprożach, ościeżnicach okien, czy też na styku płyty balkonowej bezpośrednio ze ścianą. Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów może okazać się termomodernizacja.

termomodernizacja

Jakie zalety ma termomodernizacja?

Termomodernizacja najprostszej rzecz mówiąc, to działania polegające na maksymalnym ograniczeniu strat ciepła w budynku wspólnoty mieszkaniowej poprzez docieplenie ścian i dachu. Energochłonność domu można zmniejszyć także wymieniając okna i drzwi. Bez porządnego ocieplenia budynku niestety nawet najlepszy kocioł o dużej mocy nie będzie w stanie ogrzać pomieszczenia.

Trwała elewacja

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że termomodernizacja znacząco zwiększa trwałość elewacji. Profesjonalny system ociepleń to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na niej oszczędzać. Zabezpieczona elewacja może pochwalić się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i skutki gradobicia, które niestety w Polsce są coraz większym problemem. Dla wielu osób dużym atutem jest także technologia samooczyszczenia. W dużej mierze to właśnie dzięki niej ściany zewnętrze będą bardzo czyste i zdecydowanie łatwiej utrzymać je w idealnej czystości. Kluczem do sukcesu jest to, aby wybrać nie tylko odpowiedni system ocieplenia, ale również rzetelną firmę, która oferuje kompleksowe ocieplenie budynków wspólnot mieszkaniowych.

termomodernizacja

Walory estetyczne

Opisując największe zalety termomodernizacji warto wspomnieć również o tym, że dzięki niej można liczyć na wiele ciekawych możliwości jeżeli chodzi o aranżację elewacji. Producenci coraz częściej oferują produkty, które znacząco poprawiają estetykę mieszkania. Fasada budynku jest najlepszą wizytówką każdego budynku, dlatego też warto odpowiednio o nią zadbać. Doświadczona ekipa zadba nie tylko o energooszczędność i trwałość elewacji, ale również o jej design.

Dofinansowanie na termomodernizację budynku?

Remont elewacji bloków mieszkaniowych może wiązać się z bardzo dużym wydatkiem, dlatego też warto skorzystać z dofinansowania. Godny uwagi jest przede wszystkim program Czyste Powietrze, dzięki któremu w przystępnej cenie można ocieplić budynek wspólnoty mieszkaniowej. Jedną z głównych przyczyn smogu jest oczywiście ogrzewanie domu, dlatego też tym bardziej warto postawić na sprawdzone systemy termomodernizacji. Wybranie sprawdzonego systemu ociepleń od renomowanych producentów i zatrudnienie doświadczonej ekipy remontowej co prawda wiąże się z większym wydatkiem, ale jest to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci.